Facebook’un Yeni Kullanım Koşuları

       Facebook’un yeni kullanım koşuları

Facebook’un yeni kullanım koşuları 4 Şubat 2014 tarihinde Harvard Üniversitesi öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından insanlar arasında daha sosyal bir alan sağlamak için kuruldu. Kısa süre içinde Harvard Üniversitesi öğrencileri tarafından ilgi gören bu site, dünyaya açılmış ve en çok tıklanan siteler arasında, ilk sırasını almıştır. 

facebook'un yeni kullanım koşuları
facebook’un yeni kullanım koşuları

Ancak son zamanlarda milyonlarca kullanıcısının verilerinin sızdırıldığı ve 87 milyon kullanıcının gizliliğini yeterince korumayı başaramadığı gözler önüne serildi. Bunun üzerine sitenin yeni gizlilik politikası kuruldu. Yeni politika aynı zamanda sizin hakkınızda bilgileri nasıl topladığını ve kullandığını daha net bir şekilde ortaya koyuyor:

  Tarafıma ait her tür kişisel bilgi, görsel, karikatür, resim, fotoğraf ve videonun telif hakkının (Berner Konvansiyonu uyarınca) bana ait olduğunu beyan ederim. Bunların ticari kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır!

Bu yazıyı kopyalayıp Facebook duvarınıza yapıştırarak bilgilerinizi daha güvenli bir şekilde koruma altına alabilirsiniz. Bu politika uyarınca özel bilgilerinizin kopyalanmasına ya da sızdırılmasına karşı size telif hakkı sunmaktadır. Aynı zamanda profil içeriği temel alınarak bana karşı herhangi bir faaliyette bulunulmasının yasak olduğunu bildiririm. Söz konusu bu yasaklar site temsilcileri, çalışanları ve kullanıcıları içinde geçerlidir. Site tüm dünyaya açık bir faaliyet yürüttüğünden dolayı kullanıcıların bu politikayı kendi profillerinde beyan etmesi önerilmektedir. Sizde arkadaşlarınız ile paylaştığınız resim, video ve kendinize ait özel bilgilerinizin korunmasını istiyorsanız hemen bu politikayı uygulamalısınız hemde çevrenizdeki insanların güvenliği için bu politikayı kendi profillerinde uygulamalarını önermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir